TOPlist
Nepojmenovaný dokument
Lázně Luhačovice
Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.
Léčebné prameny v Luhačovicích
Na území Luhačovic vyvěrá 16 hydrouhličitanochlorido- sodných kyselek a jeden sirný pramen. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa. Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 - 12 °C. Luhačovické vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě pro vysoký obsah minerálních látek a pro vynikající proplynění volným kysličníkem uhličitým.
Hlavní léčebné procedury
Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. K více než 60 druhům léčebných procedur patří pitná kúra minerálních vod, inhalace, uhličité koupele, obklady, masáže, vodoléčebné procedury, elektroléčba, speciální terapie, pohybová léčba, atd.
 • Pitná kúra
 • Pitná kúra se provádí nalačno. Nejvhodnější doba pro pití minerální vody je ráno mezi 6. a 8. hodinou (před snídaní) a odpoledne mezi 16. a 18. hodinou (před večeří). K pitné kúře se doporučují tradiční lázeňské porcelánové pohárky. Pohárek se základní léčebnou dávkou minerální vody se pije pomalu (2–3 minuty). Před pitím dalšího pohárku se vkládá pauza cca 10 minut. Při pití minerální vody se doporučuje pomalá procházka.
 • Inhalace minerální vody
 • K inhalacím se využívají luhačovické minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. Inhalační program začíná očištěním sliznic kloktáním a proléváním nosu minerální vodou v délce 5 minut. Princip této léčebné metody spočívá ve vpravení léčivé vody ve formě rozptýlené mlžiny do dýchacího traktu.
 • Uhličité koupele
 • Při této příjemné proceduře (většinou koupel) proniká oxid uhličitý přes kůži do podkoží a způsobuje výrazné rozšíření vlásečnicového řečiště. Tím dojde k odkrvení hlubokých orgánů, množství cirkulující krve se zmenší a srdci se tím v průběhu koupele poskytne čas na úlevu a zotavení.   
  Adresa:
  Hlavn 172, Pozlovice, 763 26 Luhaovice
     
  Tel:
  605 763 229
     
  Email: